SCRIC Staff Directory

Voice Recognition
Search

SCRIC Staff Directory

Having trouble finding someone?   Fill out the form located on this page 
Name/Title
Email
Aiello, David
PC/LAN Technician
Alimonti, Bernard
Assistant Coordinator
Allen, Jalene
Info Tech Project Coord
Alunni, Chris
Info Tech Project Coord
Amato, John
Network Specialist
Andrus, Stephen
Assistant Director of IT
Angulas, Ken
Network Specialist
Aylesworth, Joel
Network Specialist
Baker, Laurie
Computer Services Coordinator
Baker, Vic
Network Specialist
Bardeen, Dan
Computer Programer Analyst
Battaglini, Ann Marie
Computer Services Coordinator
Beck, Bill
Computer Programer
Beebe, William
Systems Training Asst.
Berner, Brent
PC/LAN Technician
Bianco, Pat
Network Specialist
Blackwell, Stacy
Systems Training Assistant
Blais, Kathy
PC/LAN Technician
Bleir, Greg
Computer Programer
Bohunicky, Cheryl
PC/LAN Technician
Bostelman, Matthew
Network Specialist
Brenno, Jason
Computer Programer Analyst
Bronson, Penny
Systems Training Assistant
Brundege, Eric
Network Specialist
Bunker, Eric
PC Lan Tech
Callahan, Julie
Software Support Specialist
Calvasina, Michael
PC/LAN Technician
Cebula, Annette
Systems Training Assistant
Choi, Christine
Manager Student Management Services
Chrystler, John
PC/LAN Technician
Cicio, Bobbi
PC/LAN Technician
Colwell, Timothy
PC/LAN Technician
Crane, John
Network Specialist
Culligan, Sean
PC/LAN Technician
Cumm, Gene
Network Specialist
Currie, Steve
Network Specialist
Davis, Wendy
Computer Programer
Decker, Michael
PC/LAN Technician
Demetry, Joanne
Computer Services Coordinator
Depersiis, Angelo
PC/LAN Technician
Desantis, Ed
Network Specialist
Devita, Jonathan
PC/LAN Technician
Dingman, Howard
Systems Training Assistant
Eaton, Donna
Systems Training Assistant
Egan, Tim
Network Specialist
Farnham, Tim
Computer Services Coordinator
Fazio, Tim
PC/LAN Technician
Fedele, Esther
Staff
Foley, Ryan
PC/LAN Technician
Forsythe II, Jerry
PC/LAN Technician
Foster, Susan
Systems Training Assistant
Frederick, John
PC/LAN Technician
Garrow, Aaron
PC/LAN Technician
Gazdik, Greg
PC/LAN Technician
Gebo, Barb
Assistant Coordinator for Network Infrastructure Projects
Geertgens, Jordan
PC Lan Tech
Gerlach, Jeffrey
PC/LAN Technician
Glennon, Sean
PC/LAN Tech
Goodman, Mike
Network Specialist
Gorman, Jacquie
Principal Account Clerk
Goss, Steve
Network Specialist
Graham, Brendan
Network Specialist
Graves, Maureen
Software Support Specialist
Guerin, Kyle
Guillon, Tom
Manager of IT Services
Hatala, Marie
Systems Training Assistant
Hawley, Joe
Systems Training Assistant
Hazelton, Michael
PC/LAN Technician
Hill, Karen
Systems Training Assistant
Hollen, Tonia
PC/LAN Technician
Hopkins, Pat
Howard, Michael
PC/LAN Technician
Hull, Christopher
PC/LAN Technician
Hurwitz, Susan
Computer Programer Analyst
Isham, Meghan
PC/LAN Technician
Janitz, Andrew
PC/LAN Technician
Johnson, Beth
Network Specialist
King, John
PC/LAN Technician
Kochis, Eric
Network Specialist
Kolb, Ben
Kostick, Pete
Computer Programer
Krempel, Keith
Network Specialist
Kunzman, Christine
Public Information Coordinator
Lawrence, Josh
Network Specialist
Lawrence, Tracy
PC/LAN Technician
Leab , Isaac
PC/LAN Technician
Machalek, Carrie
Computer Services Coordinator
MacLeod, Tom
Network Specialist
Madden, John
Network Engineer
Marion, Mike
PC/LAN Technician
McCabe, Heather
Systems Training Assistant
McFadden, Terry
Network Specialist
McKnight, Robert
Network Specialist
Miller, Anthony
PC/LAN Technician
Miller, Timothy
Manager
Miller, Timothy (SV)
Network Specialist
Monico, Edward
Info Tech Project Coord
Monico , John
PC/LAN Technician
Monico, Ken
Network Specialist
Mras, Kathleen
Munson, Joel
STA
Myers, Dan
Director of the South Central Regional Information Center
Myers, Timothy
Info Tech Project Coord
Norton, Mary
Principal Account Clerk II
Norton, Shane
PC/LAN Technician
Oliva, Karen
Computer Programer Analyst
Paden, Chris
PC/LAN Technician
Pane, Jamie
PC Lan Tech
Parlett, Robert
Info Tech Project Coord
Petruzzelli, Joshua
PC/LAN Technician
Rabey, Bill
Computer Programer
Robinson, Kris
Asst. Coordinator
Robinson, Travis
Asst Coordinator
Rought, Daniel
PC/LAN Technician
Rozina-Ellingson, Kim
Systems Training Assistant
Sage, Philip
Enterprise Architecture IT Project Coordinator
Schaffer, Neil
PC/LAN Technician
Schriver, Robert
Computer Programer
Sefton, Todd
Network Engineer
Shannon, Dawn
Sherman, Dodie
Systems Training Assistant II
Sica III, Bill
Network Specialist
Simpson, Martin
PC/LAN Technician
Slocum, Alan
Network Specialist
Smith, Jeffrey
IT Project Coordinator
Snyder, Linda
Communications Coordinator
Speen, Ashleen
Stephens, Deborah
Systems Training Assistant II
Sutliff, Patrick
PC/LAN Technician
Thompson, Jim
Info Tech Project Coordinator
Thomson, Richard
PC/LAN Technician
Tirrell, Dana
Network Specialist
Toole, Ryan
Enterprise Architecture Lead Engineer
Townsend, Mary Beth
Traffas, James
PC/LAN Technician
Twitchell, Kelly
Manager of Data, Applications & Solutions
Twitchell, Trina
Coordinator of Business Information Systems
Vanvorce, Pamela
Systems Training Assistant II
Voorhees, Bruce
Network Specialist
Vosbury, Scott
Info Tech Project Coord
Waibel, Erik
Network Specialist
Walker, Eric
PC/LAN Technician
Walsh, Nichols
PC Lan Tech I
Walsh, Sean
Manager of Service Design and Development
Warner, Judy
PC/LAN Technician
Warner, Robin
PC/LAN Technician
Wasson, Aaron
PC/LAN Technician
Whitcomb, Charles
PC/LAN Technician
White, Chris
Network Specialist
Wittig, Kristin
Wurtenberg, Derek
IT Project Coordinator
Yacovoni, Robert
PC/LAN Technician
Zareski, Carmela
Network Specialist
Zareski, Ed
PC/LAN Technician
Broome Tioga
DCMO
ONC
View text-based website